Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Лазещинська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04351371) був реорганізований і увійшов до складу Ясінянської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Дані про походження села Лазещина

Біля підніжжя величних гір - Говерли і Петроса, ніби в обіймах, розташоване мальовниче село – ЛАЗЕЩИНА.

Село знаходиться у південно-східній частині Закарпатської області на автошляху європейського сполучення на відстані 250 км від обласного центр м. Ужгород і 40 км. від районного центру м. Рахів.

Через територію села проходить Львівська залізниця з пунктом зупинки „Лазещина”.

Лазещина займає найбільш високо підняту частину Українських Карпат і є найхолоднішим селом в Україні. Загальна площа села - 347.6 га в межах села. Загальна площа земель сільської ради - 11569.7 га в тому числі полонини 543.8 га, пасовища - 404.5 га, сінокоси - 1102.5 га, рілля - 80.1 га, ліси - 9163.2 га, забудовані землі – 109.1 га.

По території села протікає річка Лазещина, яка є лівою протокою Чорної Тиси. На півночі села знаходиться Яблунецький перевал (932 м. над рівнем моря). Село Лазещина - це східні ворота з Надвірнянським районом Івано - Франківської області.

Чисельність населення – 4400 чоловік.

369 - багатодітних сімей.

Дворогосподарств – 1255.

На території села діє 1 - середня школа, 3 початкові, 4 - бібліотеки,

Амбулаторія Сімейної медицини, дитячий садок, сільська рада.

Працюють підприємства по переробці деревини:

  1. ПП „Говерла” (директор Муханюк В.Д.)
  2. ПП „Беркут” (директор Петрюк І.В.)
  3. ПП „Карпатліс” (директор Тулайдан Ю.Д.)
  4. Лазещинське та Лопушанське лісництва ДП „Ясінянське ЛМГ”.
  5. Підприємець Кубацький В.О.
  6. Підприємець Вербещук О.М.
  7. Підприємець Глушман Іван
  8. Підприємець Петрюк В.С.
  9. Підприємець Петрюк Ю.С.
  10. фермерське господарство (фермер Ластовецька Марія Василівна)

Працює 36 торгових точок.

Село гордиться історичними постатями:

Перший депутат Верховної ради Гутелюк Іван Дмитрович, його заступник Манівчук Іван Васильович, який 1967 році був обраний народним депутатом 7-го скликання від Рахівського виборчого округу Закарпатської області. Багато вихідців досягли успіхів у науковій та професійної діяльності – доктор психологічних наук – Дубровська Дося Михайлівна, кандидат біологічних наук – Сухарюк Дмитро Дмитрович.

З давніх давен Лазещина славиться своєю самобутньою культурою. Тут живуть щирі, працелюбні та привітні люди, про традиції та епос яких говорити, мабуть буде зайвим. Адже про дитячий зразковий оркестр „Трембіта” знають не тільки в районі, але і за межами області.

До історичних пам'яток села відносять Петро-Павлівську церкву збудовану в 1827 році, на місці Михайлівської церкви, яка наприкінці XVIII ст. згоріла, під час будівництва залізниці. У церкві знаходяться Євангеліє 1733 року та церковний дзвін 1976 року. Триває будівництво нової православної церкви.

Розвивається туристична діяльність села, адже село милує і заворожує своїм колоритом, який ніби гірський потічок, швидкий, співучий і бурхливий, запрошує до себе в гості, де радо їх зустрічають господарі приватних садиб.

Які всю свою душу і щирість вкладають у цю справу і постійно до них приїжджають із-задоволенням на відпочинок із різних куточків нашої держави,так із-за кордону.

У 2016 році село Лазещина брало участь у конкурсі «Невероятние села Украини», де зайняло у фіналі 2 місце.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *